Program 4. ročníku Česko-Slovenského plesu odtajněn!

Kompletní program 4. ročníku Česko-Slovenského plesu byl zveřejněn. Podrobné informace najdete v sekci Program.

Datum zveřejnění: 11-2-2017

Tisková zpráva: Do vrcholu česko-slovenské plesové sezóny zbývá posledních 14 dnů

 

Dva týdny zbývájí do prestižního vrcholu domácí plesové sezóny, Česko-Slovenského plesu

Čtvrtý ročník významné společenské události obou zemí se uskuteční v sobotu 18. února 2017 v historické budově pražského Obecního domu. V těchto dnech pronikají na veřejnost exkluzivní detaily, na které se mohou těšit hosté této akce.

 

Událost plesové sezóny bude brzy vyprodaná

Přesně 14 dní aktuálně svítí na online počítadle, které odpočítává dny, hodiny, minuty i vteřiny do startu Česko-Slovenského plesu. Ten se už 18. února vrací se svým 4. ročníkem. Přestože zbývá do plesu ještě dva týdny, organizátoři hlásí, že už mají bezmála vyprodáno: „Tešíme se na skvělý ples, který již má tradici, která nás zavazuje jeho úroveň nejen udržovat, ale z roku na rok ji i zvyšovat. Jsme šťastni, že náš ples si získal důvěru návštěvníků i partnerů, kterým chceme touto cestou poděkovat za projevenou důvěru a podporu - jak oběma pánům prezidentům našich zemí, kteří přijali záštitu nad akcí, tak i partnerům a našim váženým hostům. Jsme poctěni, že se tak rádi vracejí každý rok do Obecního domu”, těší se z úspěchu akce jeho ředitel Radovan Čaplovič.

 

Po Košicích a Ostravě se dostane pocty Žilině a Plzni

Česko-Slovenský ples je unikátem mezi akcemi svého druhu i díky nové tradici, kterou započal v roce 2016. Tou je každoroční pocta vybranému regionu České republiky a vybranému regionu Slovenské republiky. Tato pomyslná třešnička na dortu plesového programu se stala novým rozměrem historické ideje česko-slovenské vzájemnosti. Nositelem této myšlenky se stala prezentace krajských a partnerských měst a regionů v rámci programu plesu. Jako první regiony z České republiky a ze Slovenské republiky byly v únoru 2016 představeny město Košice a Košický samosprávny kraj na slovenské straně a statutární město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem na straně české. „Na letošním 4. ročníku Česko-Slovenského plesu bude prezentován za českou stranu plzeňský region a na straně slovenské region žilinskýprozrazuje o regionálních partnerstvích ředitel plesu Radovan Čaplovič.

 

 

 Foto: Pavel Dvořák © 2016

 

Ve dvou se to lépe tančí – do tance zazpívají legendy i nové hvězdy

V duchu tradičního sloganu "Ve dvou se to lépe tančí" budou hostům do tance zpívat hlavní hvězdy večera − legenda české a česko-slovenské pop music Helena Vondráčková, talentovaná slovenská zpěvačka Celeste Buckingham a 10-násobný držitel Ceny Anděl, titulu v kategorii zpěvák roku Dan Bárta. Trojici umělců doplní řada dalších známých interpretů. I letos přineseme koncept různorodého programu na několika pódiích − od klasické hudby, přes taneční hudbu a vystoupení hvězd s big bandem − letos je jím Happyband Orchestra, až po lidovou a tradiční hudbu a tanec z partnerských regionů Žiliny a Plzně. Během večera, který se tradičně ukončí až v ranních hodinách, se o zábavu hostů opět postarají desítky účinkujících, mezi nimi například Ilona Csáková, Sisa Lelkeš Sklovská, Tomáš Bezdeda a mnoho dalších skvělých interpretů”, dodává ředitel produkce plesu Lumír Mati.

 

Významné hosty Česko-Slovenského plesu bude večerem provázet šarmantní slovensko-česká dvojice ve složení Adela Banášová a Libor Bouček.

 

Kulinářský zážitek par excellence

Jednou z novinek ročníku 2017 je výrazné rozšíření služeb plesového gastronomického servisu již tradičně v podání Francouzské restaurace Art Nouveau. Zatímco během minulých ročníků byla servírovaná večeře výhradně součástí vstupenek do hlavní Smetanovy síně, letos bude servírovaná večeře v ceně vstupenek i v dalších přilehlých sálech a síních plesu. ,,V rámci každoročního zvyšování úrovně jsme letos přišli s novým konceptem rozšíření servírované večeře. Jsme rádi, že v tomto směru je naším partnerem i tentokrát "Francouzská restaurace Art Nouveau", která je zárukou nejvyšší gastronomické kvality. Je opravdu náročné zajistit více než 800 servírovaných večeří a zachovat při tom vysokou úroveň kuchyně. I v tomto směru se snažíme, aby byl náš ples unikátem”, říká Lumír Mati.

Detailní informace o exkluzivním plesovém menu najdete v rubrice „Kulinarie”: http://www.ceskoslovenskyples.cz/kulinarie.html

 

Datum zveřejnění: 4-2-2017

Catering a servírovaná večeře na Česko-Slovenském plesu opět pod taktovkou renomované Francouzské restaurace Art Nouveau

Nad průběhem servírované galavečeře v hlavní Smetanově síni, v Cukrárne, v Grégrův/Palackého sále, v Sladkovského/Riegrův sále a nad gastronomickými požitky plesové nabídky ve všech ostatních prostorách pražského Obecního domu po celý slavnostní večer bude dohlížet šéfkuchař Francouzské restaurace Art Nouveau Pavel Pechr.
Současný šéfkuchař Francouzské restaurace Art Nouveau Pavel Pechr se vypracoval do své současné pozice více než patnáctiletou praxí v restauracích Obecního domu. Během této doby zajišťoval hlavně chod Francouzské restaurace, i když v mezidobí pracoval také v restauraci Rybí trh nebo se zúčastňoval kulinářských soutěží v České republice i v zahraničí. Jeho další doménou bylo zajišťování cateringových akcí, kde pod vlajkou Francouzské restaurace Art Nouveau připravoval pokrmy pro různé státní návštěvy (prezidenta USA George Walker Bushe, papeže Jana Pavla II., prezidenta Ruské federace Vladimira Vladimiroviče Putina, či kancléřku Spolkové republiky Německo Angelu Dorotheu Merkelovou) a pro další významné klienty nejen domácí, ale i světové společenské, kulturní a politické sféry.

 

Francouzská restaurace Art Nouveau v Obecním domě v Praze obhájila i v roce 2017 nejvyšší možné ohodnocení 3 zlatých lvů v hodnocení Nejlepší (nejen) pražské restaurace 2017.
Věříme, že si pochutnáte na různých specialitách a delikatesách. Zbývá už jenom měsíc do Česko-Slovenského plesu. Těšíme se na vás!

 

 Šéfkuchař Francouzské restaurace Art Nouveau Pavel Pechr

Datum zveřejnění: 19-1-2017

Ubytování pro návštěvníky plesu ve vybraných partnerských hotelech za speciální cenu!

Pro návštěvníky Česko-Slovenského plesu 2017 jsme jako bonus navíc připravili i možnost ubytování ve vybraných hotelech za speciální cenu. Jedná se o partnerské hotely Česko-Slovenského plesu:

Hotel Clement Prague
K+K Hotel Central
K+K Hotel Fenix

 

  

Hotel Clement 4*                                     K+K Hotel Central 4*                         K+K Hotel Fenix 4*

Více informací ohledně ubytování a rezervaci pokojů za zvýhodněné speciální ceny najdete v sekci "Ubytování"

V případě potřeby dalších informací ohledně ubytování nám napište na e-mail: info@ceskoslovenskyples.cz / vstupenky@ceskoslovenskyples.cz a my vám rádi vaše dotazy zodpovíme.

Informace o případně dalších partnerských hotelech a jejich podmínkách budou průběžně doplňovány.

 

Datum zveřejnění: 28-12-2016

Protančite příští rok 2017 s lehkostí a noblesou

Přejeme vám všem krásné, pohodové, radostiplné Vánoce, prožité v kruhu vašich nejbližších a v roce 2017 všechno a jenom to nejlepší a nejkrásnější.
Těšíme se na vás na Česko-Slovenském plesu 2017!
A nezapomeňte, ve dvou se to lépe tančí!

        

Datum zveřejnění: 24-12-2016

Tisková zpráva: Odpočítávání 100 dnů do Česko-Slovenského plesu začalo

 

Helena Vondráčková, Celeste Buckingham a Dan Bárta jako hlavní hvězdy společenské události sezóny

Česko-Slovenský ples, kterému se právem začíná připisovat titul prestižního vrcholu české i slovenské plesové sezóny, se po roční přestávce znovu hlásí o slovo. Stejně jako každý rok se uskuteční v týdnu svátku sv. Valentina, tentokrát v sobotu 18. února. Na nejvýznamnějším společném plesu se obě země setkají již tradičně symbolicky v historické budově pražského Obecního domu, kde byl v roce 1918 vyhlášen vznik Československé republiky.

Záštity ze všech nejcennější

Česko-Slovenský ples se vrací se svým 4. ročníkem. Organizátoři zahájili odpočítávání symbolických 100 dnů, které zbývají do nadcházející edice této události. Stejně jako vloni, i letos se spouští prodej vstupenek přesně 100 dnů před galavečerem.

 

Jak tvrdí organizátoři, kvalitu renomovaného mezinárodního plesu se snaží rok od roku zvyšovat po všech stránkách: „Programové, gastronomické, vizuální, zážitkové, společenské – to jsou aspekty, na kterých systematicky pracujeme už čtyři roky. Pevně věříme, že se nám daří posouvat pomyslnou laťku stále výš. Pozitivní ohlasy a přízeň, kterou nám naši vzácní hosté projevují, jsou pro nás dobrým znamením a motivací.”

 

Česko-Slovenský ples navazuje na dlouholetou, více než 40-letou tradici Slovenských plesů v Praze. Právě zachování tradice, budování nadstandardních vzájemných mezinárodních vztahů a symbolický historický význam této události jsou důvodem, že stejně jako každý rok i v roce 2017 se ples uskuteční pod oficiální záštitou prezidentů obou států, prezidenta České republiky J.E. Miloše Zemana a prezidenta Slovenské republiky J.E. Andreje Kisky. „Jsme vděčni, poctěni a hrdí,” říká na margo záštit ředitel plesu Radovan Čaplovič. „Angažovanost hlav České republiky i Slovenské republiky je pro nás nejen velká čest, ale především velký závazek, aby si náš ples zachoval vysokou úroveň, s jakou se ho snažíme rok co rok organizovat,” dodává.

 

                                                                                                              Foto: Martin Zeman © 2016

 

Ve dvou se to lépe tančí – za zpěvu Heleny Vondráčkové, Celeste Buckingham a Dana Bártu

Významné hosty Česko-Slovenského plesu bude večerem provázet šarmantní slovensko-česká dvojice ve složení Adela Banášová a Libor Bouček.

 

V duchu tradičního sloganu „Ve dvou se to lépe tančí“ jim budou k tanci zpívat hlavní hvězdy večera – legenda české a česko-slovenské pop music Helena Vondráčková, talentovaná slovenská zpěvačka Celeste Buckingham a 10-násobný držitel Ceny Anděl, titulu v kategorii zpěvák roku Dan Bárta. Jelikož hudební a taneční program Česko-Slovenského plesu probíhá na několika pódiích, trojici umělců doplní řada dalších známých interpretů populární, lidové i vážné hudby. Jejich jména budou organizátoři zveřejňovat postupně.

 
 

Kulinářský zážitek par excellence

Jak bývá dobrým zvykem na nejprestižnějších plesech, za prvotřídním programem nesmí zaostat ani kulinářská stránka galavečera. Ústřední plesový slogan „To nejlepší z Česka a Slovenska“ se promítne nejen v programu, ale i v plesovém menu. V síních a sálech Obecního domu se bude servírovat menu z dílny „Francouzské restaurace Art Nouveau”, pozůstávající z exkluzivních chodů, inspirované gastronomickými tradicemi obou republik.

 

Novinkou ročníku 2017 je výrazné rozšíření služeb gastronomického servisu. „Během minulých ročníků byla servírovaná večeře výhradně součástí vstupenek do hlavní Smetanovy síně. Letos bude servírovaná večeře v ceně vstupenek i v dalších přilehlých sálech a síních plesu. Chceme, aby se naši hosté cítili co nejkomfortněji,” vysvětlují organizátoři.

 

Nová tradice česko-slovenské vzájemnosti pokračuje

Minulý ročník plesu přinesl unikátní programovou novinku – poctu vybraným regionům obou krajin, která se stala novým rozměrem historické ideje česko-slovenské vzájemnosti. Nositelem této myšlenky se stala prezentace a propagace jednotlivých krajských a partnerských měst a regionů v rámci programu plesu. Jako první regiony z České republiky a ze Slovenské republiky byly v únoru 2016 představeny město Košice a Košický samosprávní kraj na slovenské straně a statutární město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem na straně české. „Na které konkrétní regiony a města se mohou těšit návštěvníci nejbližšího ročníku 2017, zatím neprozradíme. No zcela jistě se to dozvědí už zanedlouho,“ doplňuje Radovan Čaplovič na závěr.


Datum zveřejnění: 7-11-2016

    © Copyright ČESKO-SLOVENSKÝ PLES s.r.o., ART OF WORD s.r.o. a SLOVENSKO-ČESKÁ SPOLEČNOST 2013–2016
    Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. ROZUMÍM