Česko a Slovensko se opět spojí. Na jednu noc na Česko-Slovenském plesu 2020

Nejoblíbenější událost česko-slovenské plesové sezóny představuje hlavní hvězdy večera, Evu Pilarovou a Richarda Müllera.

2. září 2019 – Sedmý ročník Česko-Slovenského plesu se bude konat 8. února 2020 v pražském Obecním domě. Dnešním dnem počínaje organizátoři zahajují prodej vstupenek na tuto prestižní akci.

 

Na jedinou noc v roce se Česko a Slovensko opět spojí

Prestižní událost plesové sezóny, oblíbený Česko-Slovenský ples se 8. února 2020 vrátí do historických prostor Obecního domu v srdci Prahy se svým 7. ročníkem. Na respektované akci, která je věnována poctě a upevňování nadstandardních vztahů obou zemí, přicestuje každoročně přibližně tisícovka hostů. Mezi zúčastněnými nechybí nejvýznamnější osobnosti z různých oblastí veřejného života obou států. Kvůli Česko-Slovenskému plesu do Prahy dokonce cestují úspěšní a známí Češi a Slováci žijící už léta za hranicemi svých rodných zemí.

Za šest let své nepřehlédnutelné existence si Česko-Slovenský ples postupně vybudoval status akce a místa, kde se obě země symbolicky setkávají a jejich společná historie na jedinou noc ožívá v podobě oslavy a upevňování vzájemných vztahů. Potvrzením výjimečného postavení této společenské události je i každoroční záštita prezidentů obou zemí.

 

Organizátoři plesu v těchto dnech spouštějí prodej vstupenek na oficiální webstránce Česko-Slovenského plesu: https://ceskoslovenskyples.cz/vstupenky.html 

   

Exkluzivní otevření plesu laureátem Křišťálového křídla

Slavnostní otevření 7. ročníku Česko-Slovenského plesu bude opravdovým pohlazením pro duši milovníků klasické hudby. Úvodním vystoupením večera totiž bude operní árie v podání uznávaného slovenského tenora Miroslava Dvorského. Aktuální laureát prestižního ocenění Křišťálové křídlo za rok 2018 v kategorii Divadlo a audiovizuální umění, pravidelně vystupuje na těch nejprestižnějších operních jevištích světa, mezi které patří královská opera Covent Garden v Londýně, nebo špičková milánská La Scala.

 

Největší legendy i největší hvězdy mladé generace na jednom pódiu

Česko-Slovenský ples se může každoročně pochlubit prvotřídním programem, který se bohatostí své skladby a žánrovou pestrostí postará o zábavu všech hostů. Nadcházející ročník plesu dnes odhaluje hlavní hvězdy večera – legendu československé hudební scény – zpěváka Richarda Müllera a zástupkyni největších českých hvězd, legendární zpěvačku Evu Pilarovou, která letos slaví kulaté jubileum, úctyhodných 80 let. Hvězdnou sestavu umělců doplní zpěvačky Leona Machálková a Emma Drobná a také zpěvák Martin Chodúr, který se těší velké oblibě jak u českého, tak i u slovenského publika.

Stejně exkluzivní jako jména sólistů večera bude také jejich hudební doprovod na pódiu Smetanovy síně; o ten se již tradičně postará Rozhlasový Big Band Českého rozhlasu se smyčcovou sekcí Symfonického orchestru Českého rozhlasu.

Bohatým a pestrým programem bude hosty večera doprovázet šarmantní česko-slovenská moderátorská dvojice ve složení Michala Hergetová a Roman Juraško.

 

Dramaturgie v duchu pocty Milanu Rastislavovi Štefánikovi

Jak mají organizátoři Česko-Slovenského plesu ve zvyku, dramaturgie akce se opět ponese v duchu významných osobností a okamžiků v dějinách obou zemí. V programu nadcházejícího ročníku proto bude speciální místo patřit připomínce 140. výročí narození generála Milana Rastislava Štefánika, který je dodnes považován za jednu z nejuznávanějších osobností společné československé, ale rovněž české a slovenské historie.


Celá tisková zpráva ke stažení zde


Datum zveřejnění: 1-9-2019

Česko-Slovenský ples 2020

Rezervace pro partnery, včetně míst na 7. ročník Česko-Slovenského plesu je od 1. 6. 2019.
Rezervace míst pro návštěvníky 7. ročníku Česko-Slovenského plesu bude od 1. 9. 2019.
Bližší informace pro zájemce o partnerství: mati@ceskoslovenskyples.cz
Bližší informace pro zájemce o vstupenky: vstupenky@ceskoslovenskyples.cz

Přejeme krásné prožití léta a těšíme se na Vás 8. 2. 2020 v Obecním domě! 

Datum zveřejnění: 1-7-2019

Česko-Slovenský ples přinesl neopakovatelnou atmosféru romantiky, noblesy a elegance

 

17. února 2019, Praha – Prestižní 6. ročník Česko-Slovenského plesu se konal v historických prostorách Obecního domu v Praze za účasti celé plejády známých hvězd a osobností a byl to vskutku ten nejromantičtější ples sezony. Moderátorská dvojice Lucia Barmošová a Martin Dejdar provedla hosty nezapomenutelným večerem.

U příležitosti 30. výročí sametové revoluce otevřela Česko-Slovenský ples 2019 árií z opery Rusalka „Měsíčku na nebi hlubokém“ sopranistka Jana Šrejma Kačírková za doprovodu harfistky Kataríny Šefčíkové. Umělce provázel celý večer Rozhlasový Big Band Gustava Broma se smyčcovou sekcí Symfonického orchestru Českého rozhlasu,  pod taktovkou Vladimíra Valoviče. Následoval Balet Národního divadla Brno se svým dechberoucím tanečním číslem z baletního představení Romeo a Julie od Sergeje Prokofjeva. Očekávanou hvězdou galavečera se stala legenda Hana Zagorová a hudebník Petr Rezek s nímž nazpívala úspěšné hity jako „Duhová víla“, nebo „Ta pusa je tvá“ za doprovodu skupiny BOOM!BAND. Kapela NO NAME roztančila celou Smetanovu síň. Dále vystoupila zpěvačka Mária Čírová, Celeste Buckingham, ale i její sestra Carmel Paradise, nádherná Monika Bagárová a zpěvák Adam Ďurica. Z českých umělců se představili také zpěvák Laďa Kerndl a zpěvačka Tereza Kerndlová. A nemožno také zapomenout zmínit energický folklorní soubor Limbora, který je každoroční stálicí programu. Partnerské kraje také prezentovaly lidové cimbálové muziky – Starobřeclavská cimbálová muzika a Ľudová hudba Karpatská muzika.

Nepřehlédnutelnými ozdobami rudého koberce a nejvyhledávanějšími objekty fotografů se stala top modelka Andrea Verešová, Česká Miss 2015 Nikol Švantnerová, blogerka a Česká Miss World 2016 Natálie Kotková, dále Česká Miss Earth pro rok 2013 a moderátorka Monika Leová, moderátorka a Česká Miss 2013 Gabriela Lašková a Česká Miss Earth pro rok 2015 Karolína Mališová. Tradičně na Česko-Slovenském plese nechyběla herečka a fotografka Andrea Růžičková s manželem, hudebníkem Mikolášem Růžičkou, herec Pavel Trávníček s manželkou a zpěvačky Daniela a Veronika Nízlové. Svou premiéru na Česko-Slovenském plese měla zpěvačka Katarzia a módní návrhář Boris Hanečka. Pozvání přijal také saxofonista Felix Slováček s partnerkou Lucií, noblesní moderátorka Inna Puhajková a nechyběli ani uznávané osobnosti ze sportovního života, jako například těhotná tenistka Andrea Sestini Hlaváčková s manželem Fabriziem Sestinim, bývalým italským tenistou, který se však tomuto sportu pracovně věnuje dodnes. Pracuje jako manažer pro světovou organizaci ATP, která se stará o nejlepší tenisty světa. Nechyběli ani příbuzní nejslavnejšího slovenského fotbalisty současnosti Marka Hamšíka otec Richard Hamšík  a strýc Dušan Hamšík.

Speciální pozvání organizátorů přijaly vzácné osobnosti z různých oblastí veřejného života. Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima a ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský. Stejně jako každý rok, opět nechyběli zástupci politické špičky, předseda Senátu Parlamentu ČR Jaroslav Kubera, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radek Vondráček, ministryně průmyslu a obchodu ČR Marta Nováková, viceprezident Evropské investiční banky Vazil Hudák a množství dalších vzácných hostů z politického, diplomatického, podnikatelského a kulturně společenského života obou zemí.

Ze slovenské politické a společenské scény se kromě jiných stal hostem plesu bývalý generální ředitel RTVS Václav Mika s manželkou, politik a předseda Bratislavského samosprávného kraje Juraj Droba s partnerkou, politik a předseda Trnavského samosprávného kraje  Jozef Viskupič s manželkou.

V čele s ambasadorkou charitativní činnosti Lucií Hablovičovou podpořil Česko-Slovenský ples 2019 Nadační fond PINK BUBBLE, který představila zakladatelka a historicky první česká vítězka prestižní modelingové soutěže Elite Model Look roku 1992 Martina Šmuková. Nadační fond PINK BUBBLE podporuje děti a mladé lidi, kteří prodělali onkologická onemocnění. Návštěvníci plesu měli možnost v průběhu večera finančně přispívat nebo nechat svůj kontakt na speciálních pohlednicích PINK BUBBLE s příslibem konkrétní podpory a pomoci tomuto nadačnímu fondu. Martina Šmuková také přijala nabídku organizátorů a stala se ambasadorkou charity Česko-Slovenského plesu za Českou republiku.

„Rádi bychom poděkovali našim drahým hostům, partnerům a všem, díky kterým jsme se mohli společně setkat na 6. ročníku Česko-Slovenského plesu. Zároveň Vás už nyní srdečně zveme na příští 7. ročník Česko-Slovenského plesu, který bude symbolicky věnován připomínce 140. výročí narození generála Milana Rastislava Štefánika, spoluzakladatele Československa a také světově známého československého rodu Baťovců,“ uvedl Radovan Čaplovič, ředitel Česko-Slovenského plesu.

Česko-Slovenský ples 2019 svým programem a dramaturgií vzdal hold a připomenul významné okamžiky z roku 1989. Pozvání proto přijal i ředitel knihovny Václava Havla, Michael Žantovský, který patřil po revoluci k zakládajícím členům Občanského fóra. Spolu s hosty plesu se tak stal součástí slavnostní připomínky 30. výročí sametové revoluce.

Na Česko-Slovenském plesu tradičně získává prostor i prezentace vybraných partnerských měst a regionů z České republiky a ze Slovenské republiky, které také slavnostnímu večeru udělují symbolické záštity. Tento rok tak Česko-Slovenský ples symbolicky odprezentoval Jihomoravský kraj a Statutární město Brno a ze slovenských regionů Trnavský samosprávny kraj a Bratislavský samosprávny kraj.

Servírovaná galavečeře v sálech Obecního domu byla připravena od „Francouzské restaurace Art Nouveau“ pod vedením šéfkuchaře Patrika Bečváře, člena Národního týmu kuchařů a cukrářů, který se pyšní celosvětovým vítězstvím vybojovaném v dubnu 2018 na Mistrovství světa kuchařů a cukrářů v Singapuru a hosté tak mají vskutku na co vzpomínat. Organizátoři se postarali hostům o nezapomenutelný kulinářský zážitek.

 

Lahodné prosecco se podávalo od Hamsik Winery, rodinné společnosti nejuznávanějšího slovenského fotbalisty současnosti Marka Hamšíka, který před několika dny přestoupil z SSC Neapol do Číny.

Záštitu nad událostí Česko-Slovenského plesu převzal prezident České republiky J.E. pan Miloš Zeman a prezident Slovenské republiky J.E. pan Andrej Kiska.

„Každý rok si klademe za cíl povznést úroveň slavnostního večera i kvalitu zážitků návštěvníků plesu o poznání výš. Kromě nádherných prostor Obecního domu, výjimečného programu a špičkové gastronomie spoluvytváří jedinečnou atmosféru nášho plesu právě vzácní hosté z obou našich zemí i ze zahraničí, pro které se ples stal každoroční událostí, ke které oni sami přispívají svou elegancí, šarmem a gentlemanstvím a navracejí tak těmto pojmům zpátky jejich původní obsah v tom nejlepším slova smyslu,“ dodává ředitel produkce Česko-Slovenského plesu Lumír Mati.

Partneři Česko-Slovenského plesu:

SPP - distribúcia, a.s., Eustream, a.s., Stredoslovenská energetika a.s., SILNICE GROUP a.s., AA GOLD Company s.r.o., McCANN-ERICKSON PRAGUE spol. s. r. o., Atos IT Solutions and Services, s.r.o., HAMSIK WINERY, Asseco Central Europe, a.s., RWA Partners.

Regionální partneři a regionální záštity:

Jihomoravský kraj, Trnavský samosprávny kraj, Bratislavský samosprávny kraj a Statutární město Brno.

Hlavní mediální partneři:

Česká televize, RTVS, Český rozhlas,Forbes CZ, Forbes SK.

Mediální partneři:

MY Regionálne noviny, Slovenka, LISTY.

Partnerem etikety a dress codu je společnost Galard.

 

Celá tisková zpráva ke stažení ZDE:

Datum zveřejnění: 18-2-2019

© Copyright ČESKO-SLOVENSKÝ PLES s.r.o., ART OF WORD s.r.o. a SLOVENSKO-ČESKÁ SPOLEČNOST 2013–2019
Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. ROZUMÍM