VYPRODÁNO

Milí přátelé, naši vzácní hosté, děkujeme za váš neutuchající zájem o Česko-Slovenský ples a o možnost zakoupit si ještě vstupenky. V této chvíli jsou však už všechny vstupenky vyprodány.

Děkujeme vám za důvěru a budeme se na vás všechny těšit 24. února v Obecním domě v Praze.

 

Datum zveřejnění: 31-1-2018

Do Česko-Slovenského plesu zbývá měsíc

 

Už tradičně měsíc před konáním Česko-Slovenského plesu prozrazují jeho organizátoři další detaily ze zákulisí příprav vrcholu plesové sezóny. Nadcházející 5. ročník se uskuteční v sobotu 24. února 2018 v historické budově pražského Obecního domu. Nejvýznamnější společný ples obou zemí se letos odehraje v ještě slavnostnější atmosféře než minulé roky. Aktuální ročník plesu je totiž věnován 100. výročí založení Československé republiky, které obě země oslaví 28. října 2018.

Novinka v programu: Hvězda milánské La Scaly nebo newyorské Metropolitní opery

Dramaturgie připravovaného Česko-Slovenského plesu se ponese v duchu tématu první Československá republika. Inspiraci 20. – 30. let hosté najdou nejen v programu, ale také ve výzdobě pražského Obecního domu a samozřejmě i v plesovém menu.
Stoleté výročí vzniku Československa přijede podle odhadů organizátorů na Česko-Slovenský ples oslavit přibližně tisíc vzácných hostů z obou zemí. Ještě v roce 2017 zveřejnili jména prvních umělců, kteří budou hostům hrát a zpívat do tance – hlavní hvězdu večera Karla Gotta, Báru Basikovou, Daru Rolins, Vaša Patejdla, SĽUK, Balet Národního divadla, Rozhlasový Big Band Gustava Broma pod taktovkou Vladimíra Valoviče, KaFe Band, nebo oblíbenou bratislavskou skupinu Funkiez.
Dnes prozrazují jméno další osobnosti, která na připravovaném ročníku vystoupí. Program plný těch největších hvězd doplní jedna z nejvýznamnějších operních div, hvězda českých i mezinárodních operních scén včetně milánské La Scaly a Metropolitní opery v New Yorku, držitelka ceny Thálie, sopranistka Eva Urbanová.
Jak je již na Česko-Slovenském plesu zvykem, hosty bude večerem provázet šarmantní česko-slovenská dvojice, tentokrát ve složení Zorka Hejdová a Roman Pomajbo.
Kompletní program najdou návštěvníci v sekci “Program

Kulinářský zážitek à la první Československá republika

Všichni hosté si vychutnají také prvotřídní kulinářský zážitek, o který se postará „Francouzská restaurace Art Nouveau“. V síních a sálech Obecního domu se bude servírovat tříchodová galavečeře šesti lahodných pokrmů ve speciální duo set úpravě. Jednotlivé chody budou inspirovány gastronomií první Československé republiky. Staré tradiční recepty v novodobém provedení připraví tým pod vedením šéfkuchaře Patrika Bečváře a šéfcukrářky Adély Hostáškové. Hosté si tak pochutnají například na guláši à la Jaroslav Hašek, malinovém dezertu Tomáše Garrigua Masaryka a dalších originálních a lahodných pokrmech dle původních prvorepublikových receptů. Autentickou atmosféru z dob první Československé republiky během večeře umocní swingová hudba, jeden z typických žánrů období 20. – 30. let 20. století.

Kompletní plesové menu najdou návštěvníci v sekci “Kulinarie

Regionální záštity tentokrát převezmou Praha a Bratislava

Prestiž galavečera, ale i skutečnost, že ples přispívá k porozumění mezi českým a slovenským národem, potvrdí i letos řada hodnotných oficiálních záštit z obou zemí. Jak už organizátoři prozradili v závěru roku 2017, záštity nad plesem opět převezmou prezidenti obou zemí, prezident České republiky J.E. pan Miloš Zeman a prezident Slovenské republiky J.E. pan Andrej Kiska.
„Vedle prezidentských záštit pokračujeme v tradici podpory a partnerství s vybranými městy a regiony z Česka a ze Slovenska. Pro tento rok u příležitosti významného jubilea obou zemí je to hlavní město ČR Praha, hlavní město SR Bratislava a Středočeský kraj,“ informoval ředitel plesu Radovan Čaplovič.

Hlavní partner Česko-Slovenského plesu: Raiffeisenbank a.s. a Tatra banka, a.s.
Partneři Česko-Slovenského plesu: SPP - distribúcia, a.s., Eustream, a.s., Stredoslovenská energetika a.s., NDCon s.r.o., SILNICE GROUP a.s., AA GOLD Company s.r.o., McCANN-ERICKSON PRAGUE spol. s. r. o., BRENS EUROPE, a.s., Atos IT Solutions and Services, s.r.o., Porsche Praha-Prosek, RWA Partners.
Regionální partneři: Hlavní město Praha, Hlavné mesto SR Bratislava a Středočeský kraj.
Hlavní mediální partneři: Česká televize, RTVS, Forbes, Slovenka.
Mediální partneři: Český rozhlas, VLTAVA LABE MEDIA a.s., LISTY, MY Regionálne noviny.
Limousine service zajišťuje společnost  Porsche Praha-Prosek – autorizovaný prodejce vozů Audi.
Partnerem etikety a dress codu je společnost Galard.

Další informace o partnerech plesu jsou zveřejněny na webu Česko-Slovenského plesu v sekci “Partneři

Všechny důležité informace najdou návštěvníci také na sociálních sítích na profilech Česko-Slovenského plesu:

Facebookový profil

Instagram

kanál You Tube

Tisková zpráva ZDE.

Datum zveřejnění: 26-1-2018

Speciální nabídka společnosti GALARD pro hosty Česko-Slovenského plesu 2018

Jako projev vděčnosti Vám, vzácným hostům Česko-Slovenského plesu, přinášíme společně s našim partnerem dresscode a etikety, se společnosti GALARD exkluzivní možnost zakoupení vhodných oděvů na míru za zvýhodněných podmínek. Aby Vám ve společnosti GALARD stihli nový slavnostní oděv připravit, obraťte se na ně prosíme Vás co nejdříve.

Termín schůzky si rezervujte na telefonním čísle +420 778 801 802, nebo e-mailem na repa@galard.cz.

 

Speciální nabídka oděvů Black Tie na míru:

PREMIUM BLACK TIE PACKAGE pro muže

Smoking na míru z italské vlněné látky 110s šitý způsobem made-to-measure

Smokingová košile na míru z italské bavlněné látky

Černý hedvábný motýlek a šerpa kolem pasu, manžetové knoflíčky

Černé lakované polobotky

Ponožky a hedvábný kapesníček do saka jako dárek

Standardní cena: 42 160,- Kč

Cena pro hosty Česko-Slovenského plesu: 34 900,- Kč

 

LUXURY BLACK TIE PACKAGE pro muže

Smoking na míru z italské vlněné látky 150s šitý způsobem bespoke

Smokingová košile na míru z italské bavlněné látky

Černý hedvábný motýlek a šerpa kolem pasu, manžetové knoflíčky

Černé lakované polobotky

Ponožky a hedvábný kapesníček do saka jako dárek

Standardní cena: 58 860,- Kč

Cena pro hosty Česko-Slovenského plesu: 48 900,- Kč

 

BLACK TIE pro dámy

Dlouhé večerní šaty

Individuální cena: od 29 000,- Kč

Datum zveřejnění: 22-1-2018

Protančite celým rokem 2018 s lehkostí a s noblesou

PF 2018

Přejeme vám všem kromě krásných, také požehnané, pohodové a radostiplné Vánoce, prožité v kruhu vašich nejbližších. Ať máte každý den důvod k tanci a k radosti. Šťastný a úspěšný rok 2018!
Těšíme se na vás na 5. ročníku Česko-Slovenského plesu, dne 24. 2. 2018 v Obecním domě v Praze.
A nezapomeňte, ve dvou se to lépe tančí!

            

Datum zveřejnění: 24-12-2017

100. výročí vzniku Československa oslavíme společným plesem dvou národů

 

Česko-Slovenský ples odtajňuje jména hlavních hvězd a spouští prodej vstupenek

 

V sobotu 28. října 2017, v den 99. výročí vzniku Československa, organizátoři Česko-Slovenského plesu spouštějí prodej vstupenek na prestižní vrchol domácí plesové sezóny. Nadcházející 5. ročník se uskuteční v sobotu 24. února 2018. Nejvýznamnější společný ples obou krajin bude tentokrát výjimečnější než kdykoliv v minulosti – jeho program je totiž věnován 100. výročí od založení Československé republiky. Akce se bude konat již tradičně symbolicky v historické budově pražského Obecního domu, kde byl před 99 lety oficiálně vyhlášen společný stát Čechů a Slováků.

“Ve dvou se to lépe tančí” – tanec jako oslava významného jubilea dvou krajin

Česko-Slovenský ples se rok od roku stává stále respektovanější a prestižnější společenskou událostí a vrcholem společenské a plesové sezony obou zemí. Do pražského Obecního domu každoročně kvůli oblíbenému plesu přicestují stovky vzácných hostů z České republiky, ze Slovenské republiky a ze zahraničí. V únoru 2018 však bude mít Česko-Slovenský ples ještě slavnostnější atmosféru než v minulých letech. Celý jeho program a dramaturgie se totiž ponesou v duchu oslav sta let od vzniku Československa.

Česko-Slovenský ples pokračuje v tradici přinášet to nejlepší z obou hostitelských krajin. Důkazem toho, že organizátoři se tohoto kréda opravdu drží, je hlavní hvězda večera, kterou tentokrát bude legenda česko-slovenské hudební scény Karel Gott. Spolu s ním se na pódiu objeví další tři hvězdy galavečera: Bára Basiková, Dara Rolins a Vašo Patejdl. Návštěvníci se mohou těšit také na folklórní vystoupení SĽUK-u, na předtančení Baletu Národního divadla anebo na česko-slovenský operní duet, který slavnostní večer již tradičně zahájí. Jak už je na Česko-Slovenském plese dobrým zvykem, k tanci bude hostům zpívat a hrát také celá plejáda slovenských i českých sólistů, kapel a folklórních souborů. Na hlavním pódiu bude umělce provázet Rozhlasový Big Band Gustava Broma pod taktovkou Vladimíra Valoviče. Příznivcům plesu organizátoři zároveň vyřizují, že jména dalších účinkujících budou zveřejňovat postupně.

Hosty bude večerem provázet šarmantní česko-slovenská dvojice ve složení Zorka Hejdová a Roman Pomajbo.

Kulinářský zážitek pro nejnáročnější

Ten, kdo už Česko-Slovenský ples zažil, ví, že za kulturním aspektem tohoto slavnostního večera nezaostává ani jeho kulinářská stránka. V souladu se sloganem „To nejlepší z Česka a Slovenska“ se v plesových síních a sálech Obecního domu bude opět servírovat galavečeře z dílny „Francouzské restaurace Art Nouveau”. Šéfkuchař Patrik Bečvář se nechá při přípravě exkluzivního plesového menu inspirovat zadáním organizátorů – gastronomií první Československé republiky.

 

Pod záštitou hlav obou států

Česko-Slovenský ples získal lety vizitku jedné z nejelegantnějších kulturně společenských akcí plesové sezóny. Dopomohl mu k tomu fakt, že navazuje na dlouholetou tradici Slovenských plesů v Praze, organizovaných více než 40 let. Každoročně se koná pod záštitou prezidentů obou zemí, České republiky i Slovenské republiky a jinak tomu nebude ani v únoru 2018. „Jsme poctěni, že 5. ročník Česko-Slovenského plesu se také uskuteční pod záštitou prezidentů – prezidenta České republiky J.E. pana Miloše Zemana a prezidenta Slovenské republiky J.E. pana Andreje Kisky.  Společné záštity umocňují nejen prestiž samotného galavečera, ale i skutečnost, že ples přispívá k dalšímu porozumění mezi českým a slovenským národem a otevírá možnosti nových formálních a neformálních setkání. Navíc se jedná o událost, která představuje úsilí a odhodlání zvýraznit blízkost a spolunažívání Čechů a Slováků ve sjednocené Evropě. V rámci večera, proto opět dostane prostor i prezentace vybraných partnerských měst a regionů z Česka a ze Slovenska,” říká ředitel plesu Radovan Čaplovič.

Další informace o novinkách, programové skladbě, partnerech a kulinárii budou postupně zveřejňovány na stránkách Česko-Slovenského plesu a profilech na sociálních sítích plesu:

Informace o vstupenkách v sekci “Vstupenky”

 

Oficiální dopravce Česko-Slovenského plesu je společnost Porsche Praha-Prosek.

Hlavní partner Česko-Slovenského plesu: Raiffeisenbank a.s.

 

Celá tisková práva ZDE.

Fotogalerii ze čtvrtého ročníku Česko-Slovenského plesu najdete ZDE.

 

Datum zveřejnění: 27-10-2017

Tisková zpráva: Česko-Slovenský ples má za sebou svůj nejúspěšnější ročník

 

Češi a Slováci si spolu počtvrté zatancovali v Praze na “plese plesů”

 

V duchu hesla “Ve dvou se to lépe tančí” protancovali dva spřátelené národy, český a slovenský, sobotní noc na čtvrtém ročníku Česko-Slovenského plesu. Společný ples obou zemí se těší velké přízni návštěvníků. Tento rok byla oblíbená akce opět vyprodaná a zaplněná do posledního místa.

 

Ples, na který se vyplatí cestovat do Prahy

Rok od roku oblíbenějším se stává Česko-Slovenský ples, který už čtyři roky každoročně otevírá své brány v závěru plesové sezóny. Důkazem je nejen strmě narůstající návštěvnost akce, ale také stále více zvučných jmen ze všech oblastí společenského života obou zemí, které se do Obecního domu v Praze vracejí rok co rok.Čtvrtý ročník Česko-Slovenského plesu si nenechaly ujít mnohé české osobnosti. V hlavním plesovém sále, grandiózní Smetanově síni se to v sobotu 18.února jen hemžilo známými lidmi – herci Martinem Dejdarem a Janem Antonínem Duchoslavem, herečkou Jitkou Schneiderovou, dorazil také hudebník Felix Slováček, zpěvačka Monika Bagárová, česká Miss 2013 a moderátorka TV Prima Gabriela Lašková Kratochvílová spolu se svou kolegyní a kamarádkou Monikou Leovou. Nechyběla módní návrhářka Taťána Kovaříková či fitness instruktorka Hanka Kynychová. Nádhernou róbu vynesla i úřadující Česká Miss World Natálie Kotková nebo bývalá Česká Miss 2015 Nikol Švantnerová.

 

Z Bratislavy na červený koberec dorazily slovenské královny krásy, dámy v úchvatných róbách: bývalá ředitelka Miss Slovensko a v současnosti jedna z nejznámějších osobností slovenské filantropie Lucia Hablovičová a aktuální ředitelka Miss Slovensko Karolína Chomisteková. Z Trenčianských Teplic přijel filmový znalec a zakladatel Mezinárodního filmového festivalu Trenčianske Teplice Peter Hledík. Slovenský televizní svět na plese zastoupila moderátorka TV JOJ Erika Barkolová. Velkou pozornost přítomných médií i hostů poutali po celý večer slovenští hosté žijící v České republice, topmodelka Andrea Verešová, herečky Hana Gregorová i Andrea Kerestešová Růžičková a herec Marko Igonda s manželkou Hanou Ševčíkovou. Nechyběli ani politické špičky z obou zemí.

csples_foto_David_Peltan-6067.jpg

Autor fotografie: David Peltan  /  Zdroj fotografie: Česko-Slovenský ples

Hvězdy na parketu, hvězdy na pódiu

Hvězdní hosté se bavili celou noc při vystoupeních stejně hvězdných účinkujících. Ples otevřela proslulá árie z opery La traviata italského skladatele Giuseppe Verdiho v podání česko-slovenské operní dvojice – sopranistky Státní opery Praha Pavlíny Senić a tenora Opery Státního divadla Košice Jaroslava Dvorského.

 

Taneční část plesu otevřel choreografií z představení Louskáček Balet Národního divadla Praha. Následovala taneční kola za tónů hudby bigbandu Happyband Orchestra, se kterým postupně vystoupila celá plejáda českých i slovenských sólistů: Ilona Csáková, Sisa Lelkes Sklovská, Tomáš Bezdeda či Matěj Vávra.

Hudebním vrcholem programu ve Smetanově síni bylo hudební vystoupení Heleny Vondráčkové, Celeste Buckingham a Dana Bárty.

Součástí slavnostního večera byl již tradičně i osobní pozdrav od ambasadorky charity plesu Lucie Hablovičové, která pro tento rok vybrala jako projekt, který ples podpořil, Domov sociálních služeb Púchov-Nosice, jehož zaměstnanci aktivně pomáhají mentálně postiženým občanům začlenit se do společnosti a zlepšit jejich celkovou životní situaci.

Zábava pokračovala do rána na tradiční česko-slovenské diskotéce populárního DJe Radka Bobáka.

Celým večerem provázela hosty již tradičně špičková česko-slovenská moderátorská dvojice, tentokrát ve složení Adela Banášová a Libor Bouček.

 

Jeden ples – dvě krajiny – šest vzácných záštit

Jedním z unikátů Česko-Slovenského plesu je až šest cenných záštit. Stejně jako loni i letos se Česko-Slovenský ples konal jako významná a ojedinělá akce svého druhu – společná akce obou zemí – pod oficiální záštitou prezidenta České republiky J.E. Miloše Zemana i prezidenta Slovenské republiky J.E. Andreje Kisky, a to symbolicky právě v historické budově pražského Obecního domu, který vstoupil do dějin česko-slovenské státnosti 28. října 1918 jako místo vyhlášení a podpisu samostatného Československa.

 

Na plese se utužovaly nejen vztahy obou zemí, ale také vztahy jejich jednotlivých regionů. V rámci tradiční plesové pocty regionům a čtyř unikátních regionálních záštit byl Česko-Slovenský ples věnovaný českému Plzeňskému kraji a městu Plzeň i slovenskému Žilinskému kraji a městu Žilina. Návštěvníci si díky tomu mohli pochutnat na gastronomických specialitách z obou daných regionů a zabavit se na vystoupeních tradičních folklórních souborů z Plzně, Žiliny a jejich regionů: Ľudová hudba folklórneho súboru Stavbár ze Žiliny, Folklórny súbor Liptov z Ružomberka a plzeňský MLS - malý lidový soubor. Milovníci lidové hudby si již tradičně vychutnali folklórní stálici Česko-Slovenského plesu – folklórní soubor Čechů a Slováků žijících v Praze, Limboru.

 

“Když je jídlo uměním” – pokrmy od šéfkuchaře G. Busha, V. Putina či A. Merkelové

Na průběh servírované galavečeře na Česko-Slovenském plese ve všech sálech a síních pražského Obecního domu a nad gastronomickými požitky plesové nabídky ve všech ostatních sálech Obecního domu po celý slavnostní večer dohlížel mnohočlenný tým Francouzské restaurace Art Nouveau pod vedením Pavla Pechra. Renomovaný šéfkuchař Pavel Pechr má na kontě více než 15-letou praxi v restauracích Obecního domu, během níž připravoval pokrmy pro takové vzácné státní návštěvy, jako jsou americký prezident George Bush, papež Jan Pavel II., ruský prezident Vladimir Putin či německá kancléřka Angela Merkelová.

Zatímco loni byla servírovaná večeře podávaná přibližně 400 hostům v hlavní Smetanově síni, letošní rok přinesl novinku – servírovaná večeře přibyla do všech plesových síní a sálů. Dohromady tak personál obsloužil více než 800 hostů.

Celá tisková zpráva ZDE.

Fotogalerii ze čtvrtého ročníku Česko-Slovenského plesu najdete ZDE.

 

Datum zveřejnění: 20-2-2017

© Copyright ČESKO-SLOVENSKÝ PLES s.r.o., ART OF WORD s.r.o. a SLOVENSKO-ČESKÁ SPOLEČNOST 2013–2018
Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. ROZUMÍM