Program jubilejního 10. ročníku Česko-Slovenského plesu 2024

 

Hvězdy galavečera a vystupující umělci:   

Petra Janů
Peter Nagy
Kristína
Ondřej Brzobohatý
Rozhlasový Big Band Gustava Broma se sólistkami:
Andrea Zimányiová / Ivana Regešová / Zuzana Gamboa
Smyčcová sekce Symfonického orchestru Českého rozhlasu
FS Limbora

a další

Slavnostním večerem budou provázet:

Vica Kerekes a Petr Vondráček

Časový harmonogram programu bude upřesněn.
Další vystupující umělci postupně doplněni. Změna programu vyhrazena.


Fotografie účinkujících v programu 10. ročníku slavnostního večera Česko-Slovenský ples 2024

PROGRAM

Krása, elegance, šarm a gentlemanství – to vše na vás čeká na události plesové sezóny v nádherných secesních prostorách Obecního domu v Praze 17. února 2024 na Česko-Slovenském plese. Česko-Slovenský ples pokračuje v tradici přinášet to nejlepší z obou hostitelských zemí. Důkazem toho jsou hlavní hvězdy galavečera, výjimečného a výročného 10. ročníku Česko-Slovenského plesu. Slavnostní večer zpříjemní hostům svými vystoupeními dvě legendy české a slovenské hudební scény, které si získaly publikum přibližně ve stejném období v 80. letech minulého století a v éře společné federace v anketě popularity získali prestižní ocenění Zlatý slavík. Česká zpěvačka Petra Janů a slovenský zpěvák a skladatel Peter Nagy si svou fanouškovskou základnu a přízeň udrželi dodnes a jejich skladby jsou považovány za součást zlatého fondu česko-slovenské populární hudby. Rozmanitost talentů a zájmů a široký záběr od klasického swingu až po jazz a pop. Těmito slovy by se dala charakterizovat dvojice současných umělců, kteří jsou dalšími hvězdami Česko-Slovenského plesu. Slovenská zpěvačka Kristína a český zpěvák, skladatel, producent a herec Ondřej Gregor Brzobohatý se významně podílejí na hudební scéně nejen ve své domovské zemi, ale i v zahraničí. Všichni vystoupí se svými kapelami. 

Účastníci jubilejního 10. ročníku Česko-Slovenského plesu se mohou tradičně těšit také na vystoupení Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma se sólistkami Andreou Zimányiovou, Ivanou Regešovou a Zuzanou Gamboa. Na hlavním pódiu bude provádět Rozhlasový Big Band Gustava Broma společně se smyčcovou sekci Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod taktovkou Vladimíra Valoviče. Návštěvníci se mohou těšit také na operní árii a na předtančení. A také na mnoho dalších umělců a umělkyň v bohatém, dvanáctihodinovém  programu. Jak už je na Česko-Slovenském plese dobrým zvykem, k tanci bude hostům zpívat a hrát kromě celé plejády českých a slovenských sólistů a kapel, také cimbálové muziky a folklorní soubory. Vzpomeňme jmenovitě např. oblíbený krajanský folklorní soubor Limbora.

Mimořádný 10. ročník galavečera Česko-Slovenský ples, který má také charitativní rozměr, bude věnován jubilejním připomenutí významných výročí našich dějin a státnosti. Především 20. výročí přijetí obou našich zemí  České republiky a Slovenské republiky do Evropské unie25. výročí přijetí Česka do NATO a 20. výročí přijetí Slovenska do NATO. V neposlední řadě si připomeneme i 200. výročí narození výjimečného českého hudebního skladatele Bedřicha Smetanu, jako i další významná jubilea našich dějin. Samozřejmě neopomeneme ani naše jubilejní 10. výročí Česko-Slovenského plesu. Galavečer se také ponese v duchu Svátku zamilovaných a radosti ze společného přátelství a naši vzájemnosti. Ve slavnostním duchu těchto připomínek a jubileí, dále novodobých vzájemných vztahů obou národů se částečně ponese také galavečer, jeho program, gastronomie a vizuální koncept.

Nad Česko-Slovenským plesem 2024, jako každý rok, převzali záštitu prezidenti obou našich zemí – prezident České republiky pan Petr Pavel a prezidentka Slovenské republiky paní Zuzana Čaputová.

© Copyright ČESKO-SLOVENSKÝ PLES s.r.o., ART OF WORD s.r.o. a SLAVICA s.r.o. 2013–2024  
Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. ROZUMÍM