Minulé ročníky

Česko-Slovenský ples 2017

Česko-Slovenský ples 2016

Česko-Slovenský ples 2015

Česko-Slovenský ples 2014 

 

Navázání na historii a znovuoživení tradic

Hlavní organizátor plesu, společnost ČESKO-SLOVENSKÝ PLES s.r.o. přikládá velkou důležitost upevňování česko-slovenských, resp. slovensko-českých vztahů a vzájemnosti. Jednou z jejích aktivit bylo proto i oživení tradice společné prestižní akce, a to slavnostního společenského večera s názvem ČESKO-SLOVENSKÝ PLES. Jeho první ročník se uskutečnil 1. února / februára 2014 v nádherných secesních prostorech Obecního domu v Praze, následně další ročníky se konaly 14. února / februára 2015, 13. února / februára 2016 a 18. února/ februára 2017 opět v prostorách Obecního domu.

Česko-Slovenský ples také navazuje na existenci Slovenských plesů v Praze (1969–2008, 2010), jejichž tradice byla delší než 40 let. Pouze několik podobných akcí se může pochlubit tak dlouhou historií. Myšlenka prohlubovat česko-slovenskou vzájemnost vzešla 23. dubna 1969 v Černínském paláci v Praze na Hradčanech. První ročník uváděly takové osobnosti česko-slovenského kulturně společenského života, jakými byli pánové Miroslav Horníček, Milan Lasica a Július Satinský. Slovenský ples se v Praze od té doby konal každoročně, a to až do roku 2008. Za ta léta se uskutečnil například v již zmíněných prostorech Černínského paláce, v sídle tehdejšího federálního Ministerstva zahraničních věcí (dnes sídla Ministerstva zahraničních věcí České republiky), dále pak v Obecním domě, v Paláci Žofín na Slovanském ostrově v Praze, v Národním domě na Vinohradech, ve Varieté a v neposlední řadě v Hotelu Ambassador.

Slavnostní společenský večer pravidelně pořádal Klub slovenské kultury se sídlem v Praze, za což mu právem patří uznání a poděkování. O jeho oživení se ještě pokusila v roce 2010 část plesové sekce Klubu slovenské kultury. Rovněž jejím členům patří poděkování za odvahu a chuť realizovat ples ve Slovanském domě v této nelehké době. A ohromnou vůli, chuť, úsilí a odhodlání měl také tým pod taktovkou společnosti ART OF WORD s.r.o., hlavního organizátora plesu, který po několika letech připravil tři ročníky slavnostního bálu s názvem Česko-Slovenský ples v letech 2014–2016. Od druhého ročníku, konaném v roce 2015, také ve spolupráci se společností SLAVICA s.r.o.

Od roku 2016 kontinuálně připravuje jako hlavní organizátor Česko-Slovenského plesu společnost ČESKO-SLOVENSKÝ PLES s.r.o..

 

Proč právě Obecní dům?

Společná historie našich národů má velmi silné kořeny. Náhodný proto není ani výběr konání Česko-Slovenského plesu v Obecním domě. Kromě toho, že patří k nejkrásnějším, nejobdivovanějším a nejreprezentativnějším secesním budovám Prahy, má pro konání plesu Čechů a Slováků i symbolický význam. 6. ledna 1918 v něm byla podepsána Tříkrálová deklarace a 28. října 1918 vyhlášena Československá republika, které jubilejní 100. výročí si připomeneme v letošním roce 2018. A právě z tohoto důvodu byl Obecní dům v Praze vybrán jako nejvhodnější lokalita pro uskutečnění Česko-Slovenského plesu v letech 2014–2017 a také pro pátý ročník, který se bude konat 24. února / februára 2018. Navíc Obecní dům vstoupil podruhé významně do historie česko-slovenské státnosti prvními vyjednáváními o pádu komunismu v listopadu 1989.

 

O hlavních pořadatelech

V souvislosti s Česko-Slovenským plesem je třeba též zmínit hlavní pořadatele slavnostního večera: ČESKO-SLOVENSKÝ PLES s.r.o. je společnost zabývající se kromě jiného agenturní činností hlavně v oblasti kulturně společenských aktivit. ART OF WORD s.r.o. je společností – agenturou, která poskytuje poradenské, marketingové a PR služby, organizuje výstavy, eventy, koncerty, konference a další kulturně společenské akce v ČR a SR. Každoročně úspěšně organizuje pod záštitou předsedů vlád České republiky a Slovenské republiky „Tradiční plavbu lodí po Vltavě – Česko-Slovenský Parník, u příležitosti Česko-Slovenských dnů v ČR“ za účasti vrcholných představitelů ČR, SR a zahraničí. Dlouhodobě se spolupodílela na mezinárodním festivalu Česko-Slovenské dny v Plzni (2008–2014). V minulosti spoluorganizovala několik ročníků Slovenského plesu v Praze (2002–2008). ART OF WORD s.r.o. byla v uplynulých třech letech hlavním organizátorem Česko-Slovenského plesu 2014–2016 a od 4. ročníka (2017) je spoluorganizátorem plesu. SLAVICA, s.r.o. je společností – produkční a eventovou agenturou, která poskytuje produkční služby a organizuje eventy, veřejné akce, módní přehlídky, koncerty, výstavy, působí v oblasti managementu umělců z ČR a SR, zastupuje významné české a slovenské hudební interprety a zabezpečuje PR a media servis. Od roku 2015 SLAVICA, s.r.o. participuje na spoluorganizaci Česko-Slovenského plesu.

 

Ve dvou se to lépe tančí

Česko-Slovenský ples se stal značkou zaručené kvality a prostřednictvím hlavního organizátora společnosti ČESKO-SLOVENSKÝ PLES s.r.o., ART OF WORD s.r.o., společnosti, která založila Česko-Slovenský ples, produkční společnosti SLAVICA s.r.o. a spoluorganizátorů – Slovensko-České společnosti se sídlem v Praze, Česko-Slovenské společnosti se sídlem v Bratislavě, včetně všech partnerů plesu se jedná nejen o opětovné obnovení a následně prohloubení tradice, ale i o největší kulturně společenské setkání Čechů a Slováků, i přátel české a slovenské kultury v Česku a na Slovensku. Česko-Slovenský ples navíc obě země prezentuje a propaguje. Přispívá k dalšímu porozumění mezi českým a slovenským národem a otevírá možnosti nových formálních a neformálních setkání. Navíc se jedná o událost, která představuje úsilí a odhodlání zvýraznit blízkost a sounáležitost Čechů a Slováků ve sjednocené Evropě. Slavnostní plesový večer je samozřejmě otevřen a zpřístupněn i lidem jiných národností a v neposlední řadě také turistům, návštěvníkům starobylé a malebné Prahy. Reprezentativního Česko-Slovenského plesu se kromě širší veřejnosti každoročně účastní významné osobnosti politického, diplomatického, podnikatelského, kulturního a společenského života z České republiky, ze Slovenské republiky a ze zahraničí. Společenský galavečer se bude opět nést v duchu dobrých zvyklostí ve vzájemných přátelských vztazích mezi českým a slovenským národem.

Na Česko-Slovenském plese se sejdou nejen tance a kulturychtiví hosté, ale také nejvýznamnější představitelé z oblasti politiky, diplomacie, průmyslu a obchodu, kultury, showbyznysu z obou našich republik a ze zahraničí. Kromě zajímavých obchodních setkání, která zde mohou na neformální úrovni realizovat, účastí na plese vyjádří také svůj vztah k Praze a česko-slovenským vztahům, vzájemnosti a k tradicím. Atmosféra Česko-Slovenského plesu je výjimečná, ples navštíví každý rok více než tisíc hostů. Každý z návštěvníků bude mít zajištěné místo k sezení. Na plese vystoupí mnoho populárních umělců různých hudebních žánrů na třech pódiích a o pohodlí hostů se postará rozsáhlý catering, ať už formou exkluzivní večeře s 3-chodovým menu šesti lahodných pokrmů v netradičním „duet“ servisu, nebo formou bufetových stolů se studeným i teplým občerstvením. V nabídce nápojů v průběhu celého večera budou nealkoholické nápoje, pivo, vybraná vína a sekty z České republiky, ze Slovenské republiky a ze zahraničí. Kompletní servis tak bude zajištěn v ceně vstupenky.

 

Česko-Slovenský ples a jeho přínos

  • upevňování česko-slovenských vztahů a vzájemnosti
  • setkávání lidí a prohlubování přátelství nejen Čechů a Slováků, ale i hostů dalších národů a národností
  • oživení a rozšíření kulturních tradic obou našich národů
  • prezentace a propagace České republiky a Slovenské republiky nejen v kultuře a v politické oblasti, ale také v podnikatelských aktivitách, v turistickém ruchu a přeshraniční spolupráci
  • prezentace a propagace vybraných partnerským měst, regionů a krajů České republiky a Slovenské republiky. 
© Copyright ČESKO-SLOVENSKÝ PLES s.r.o., ART OF WORD s.r.o. a SLOVENSKO-ČESKÁ SPOLEČNOST 2013–2018
Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. ROZUMÍM